1. 1. 2009

How get kid to an egg? Tutorial

Easter TUTORIAL

Děkuji Katche za zapůjčení modelky Agu :)
Thanks Katcha for beatifull model Agu :)*****

Potřebujeme připravenou oříznutou fotku postavy, skořápku a šablonu pro oříznutí (oboje ve freebie Eastermania - AH design elements)

We need cropped figure, egg and templet (both you can download in our freebie Eastermania - AH design elements)****

Srovnejte si vše tak, jak to má vypadat a pro čistý ořez spodní hrany fotky použijte template.
Photoshop - podrž ctrl a klikni na panelu nástrojů na vrstvu s template, tím se vybere. Vypni u vrstvy s template očičko, aby zmizela a vezmi gumu. Ve vrstvě s fotkou vygumuj vše, co překáží - běhající mravenci ti pomohou udržet přesnou hranu. Pak zruš výběr (ctrl + D) a dogumuj případně nedodělky.
GIMP - u vrstvy s template dej pravým myšem Alfa do výběru. Následný postup stejný jako výše - pouze výběr zruš Vybrat/nic.

Use template for to get clear edge of bottom of photo in egg. Arrange layers - egg, kid, template. Then take template to the select (in adobe photoshop pres ctrl and then click on layer with template). Make template unvisible by click on little eye by layer template. Go to photo layer and erase everything in selected area. Unselect by ctrl D and clean the rest.********

a máme zavajíčkovanou AGU! :)

and here is Agu in egg!
********

Template můžete použít i pro dodatečné vržení stínu, které dopadá na Agu - znova zapněte očičkem viditelnost, vrhněte stín u template, v photoshopu ho musíte oddělit (pravým myšem na stín a vytvořit vrstvu) - v gimpu už je ve vrstvě zvlášt. A pak stejným postupem jako při upravování postavy umažte stín, který překrývá vajíčko

This egg template you can use for to add shadow into the egg - just again make template visible, drop shadow on template, then uncouple shadow to new layer, and with the same way as by cutting of figure - erase shadow over the egg :) Don´t forgive to make template invisible again!

0 komentářů: